• Výchovné problémy s dětmi všech věkových kategorií
• Pomoc při zdravém rozvoji dítěte od narození do školního věku
• Problematické vztahy v širší rodině
(konflikty s rodiči partnera a dalšími příbuznými, sourozenecké konflikty, hádky o dědictví, nemístné vměšování členů širší rodiny do vztahů a rozhodnutí druhých, šikana)
• Pomoc při překonávání partnerských krizí
• Pomoc čerstvým rodičům při zvládání změn ve vztahu i osobním nastavení partnerů
• Harmonizace rozdílných rituálů a životního stylu původních rodin partnerů
• Inspirace k překonání sexuálních problémů ve všech věkových kategoriích
• Inspirace k oživení vyhasínajících vztahů
• Mírumilovná cesta k rozchodu či rozvodu v neudržitelných vztazích
• Fyzické a psychické týrání, závislosti a ohrožování ekonomické situace rodiny – pádné důvody k rozchodu. Nabídka individuální péče pro pachatele těchto ohrožení.
• Osobní krize
(ztráta smyslu, poruchy sebevědomí, úzkosti, poruchy spánku, nezvladatelné emoce, osamělost)
• Životní krize
(zdravotní obtíže, nemoc a úmrtí blízké osoby, ztráta zaměstnání, změny životní úrovně)
• Nedorozumění v pracovních a přátelských vztazích
• Krize v rozhodování
(pomoc při nalezení moudrých řešení v nepřehledných situacích)
• Uplatnění osobního potenciálu
(profesionální orientace, změny v kariéře, tvůrčí procesy)
• Bilance
(inventura dosud prožitého a vytvoření plánu pro blízkou i vzdálenou budoucnost)
NOVINKA – MALÉ TERAPEUTICKÉ SKUPINY V PRAZE
Vzhledem k epidemiologické situaci dočasně rušíme pobytové programy v Rynarticích.
Jako bezpečnější alternativu nabízíme aktivní egolýzu formou čtyř až pětičlenných skupin, vedených osvědčenou dvojicí terapeutek (PhDr. Patricie Anzari, CSc. a Jitka Dytrychová, DiS., diplomovaná psychoterapeutka AE®).
- Skupiny lze využít jako jednorázovou podporu při zpracování konkrétního tématu v životním příběhu.
- Nabízejí také atraktivní a účinnou možnost zahájení dlouhodobější spolupráce metodou aktivní egolýzy® s cílem dosažení pozitivních změn v chování, prožívání, komunikaci.
- Zázemí pro dlouhodobé klienty.
Prostudujte si pečlivě informace o stylu naší práce - Aktivní Egolýze ®
Tento druh terapie není vhodný pro osoby se sklony k urážlivosti a s přehnaně vysokým sebevědomím.
AKTUÁLNĚ NABÍZÍME NÁSLEDUJÍCÍ TÉMATA:
1. Sebeovládání
Pro ty, kteří chtějí lépe zvládat své explozivní emoce a reakce, aniž by své city zcela potlačili. U každého se nezvladatelné reakce pojí s jinými spouštěči a situacemi. Najdeme společně originální, individuální cestu z této pasti, nabídneme řadu inspirací k tréninku sebeovládání v běžném životě. Každý se musí tohoto problému aktivně zbavovat, proto skupina není určena těm, kteří by chtěli napravit svého vznětlivého partnera.
2. Úzkost
Úzkostné stavy a panické ataky jsou aktuálně častým problémem, v lidovém povědomí nesprávně zaměňovaným za deprese. Sezení bude věnováno technikám, kterými lze tyto stavy přirozenou cestou překonávat. Zároveň budeme společně hledat cestu od ustrašenosti ke statečnosti. Je to v silách každého z nás.
3. Nízké sebevědomí
Sebepodceňování je nepříjemnou překážkou na cestě životem. Ovlivňuje negativně naše rozhodování, naplňování osobního smyslu i vztahy. Pokusíme se zmapovat skladbu osobnosti přítomných a najít silné stránky, o něž se mohou v každodennosti opírat.
4. Slabá vůle
Jedním z moderních projevů slabé vůle je prokrastinace, dalšími jsou sklony k závislostem, hledání snadných cest, neochota k oběti, pasivita. Smysluplných cílů nelze dosáhnout jednoduše, proto se buď vůbec žádné nestanoví, nebo se vzdáme na půli cesty. Nebezpečí parazitického životního scénáře. Nabídneme individuální možnosti tréninku pevné vůle, motivace k akčnějšímu fungování.
5. Nejasná profesionální orientace
Mnozí lidé nemají rádi profesi, kterou se živí, jsou dlouhodobě nespokojení a oslabují se tak citově, ve vztazích, ohrožují své zdraví. K čemu se nejlépe hodím? - otázka, na niž budeme společně hledat odpověď. Vytváření map schopností, dovedností a nadání, definice nejvhodnějších povolání. Vhodné zvláště pro ty, jimž vzhledem k dopadům pandemie hrozí ztráta zaměstnání.
Podpůrná skupina pro dlouhodobé klienty
Nabídka efektivního psychoterapeutického zázemí pro naše dlouholeté klienty. Operativní pomoc v krizi, na životních křižovatkách a v dalších naléhavých situacích
Skupinová sezení budou probíhat v ordinaci Aktivní egolýzy v Terronské ulici 61 (Praha 6), vždy v úterý od 18 do 20 hodin.
Cena jednoho sezení je 1000 Kč za osobu, při rezervaci 5ti sezení poskytujeme slevu 20% (jedno sezení zdarma).
Zájemci, prosím ozvěte se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na 604 294 034.
Napište, o jaká témata máte zájem, tím se stanete členem daných skupin. Po naplnění skupiny vám nabídneme termín konání. Připojte také své telefonní číslo a e-mailovou adresu, abychom se s vámi mohli domluvit na přípravě na sezení. Ke každému tématu bude třeba vypracovat určitou přípravu, aby byla terapie účinnější.
Pokud se stane, že se členové skupiny budou spolu cítit velmi dobře a budou mít zájem v té sestavě pokračovat, je možné uspořádat sérii sezení na společná témata.
Účastníci nesmí být mezi sebou v příbuzenském ani partnerském vztahu. Důvodem této podmínky je zaručení možnosti svobodného a pravdivého vyjádření pocitů a popisu skutečností.
Děkujeme za zaslání platby, proběhla v pořádku.
Omlouváme se, platba se nezdařila. Zkuste to prosím znovu, případně nás kontaktujte.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
T: +420 604 294 034
Během své dlouhé psychoterapeutické praxe jsem postupně vytvořila originální metodu, kterou nazývám aktivní egolýza. Aplikujeme ji v malých skupinách s klienty ochotnými k dlouhodobé spolupráci, která mnohdy zahrnuje i individuální psychoterapii.
Teoreticky se opírám o své učitele z USA. Především to byl psychiatr John Weir Perry, přímý žák C. G. Junga. Perry léčil psychózy bez jakékoli medikace, pouze za použití poučené, jungiánsky orientované psychoterapie. Svou metodu aplikoval v sedmdesátých letech ve svém centru Diabasis v San Franciscu. Spolupracovala jsem s ním čtyři roky na sklonku jeho života. Strávili jsme spolu ve Spojených státech hodně času v rozmluvách, v nichž mě zasvěcoval do svého pojetí. Později přijížděl pravidelně do Prahy a společně jsme vedli prožitkové pobytové programy osobního růstu s většími skupinami klientů. Z jeho práce čerpám v oblasti psychologické prevence.
Velmi významnou postavou je pro mne Stanislav Grof, otec transpersonální psychologie a tvůrce holotropního dýchání, v němž jsem certifikovaná. Holotropní dýchání bylo základní inspirací pro aktivní egolýzu. Grofův přínos je nedocenitelný na teoretické úrovni, vyzbrojil transpersonální psychologii pevným vědeckým základem pro vnímání světa prizmatem nového paradigmatu.
Intenzivní workshop v T'ai-Chi v Esalen Institue s Chungliangem Al Huangem v polovině osmdesátých let mi pomohl otevřít neomezenou energetickou práci s tělem.
Výrazně mě ovlivnil také Ram Dass, který podobně jako výše jmenovaní opakovaně vystoupil v mém živém rozhlasovém pořadu "Prameny poznání" v první polovině devadesátých let. Na jeho přání jsem tlumočila jeho workshop po ITC konferenci v Praze. Měli jsme několik dlouhých, pro mne velmi přínosných rozhovorů na téma "stavy rozšířeného vědomí".
EGOLÝZA, AKTIVNÍ EGOLÝZA
Termín egolýza, neboli rozpuštění ega, bývá užíván v souvislosti s aplikací psychedelických látek. Přesně popisuje stav otevření vědomí do transpersonálního, tedy osobnost přesahujícího prostoru. Spojením se slovem „aktivní“ naznačuji, že takového stavu klient dosáhne vlastními silami bez pomoci chemie nebo hyperventilace. Není to snadná cesta.
Účastníci jsou zdraví, netrpí psychickými chorobami. Před každým programem závazně vyplňují podrobný zdravotní dotazník. Vždy spolupracuji s lékařem obeznámeným s metodou. Zajišťuje zdravotní bezpečnost a obohacuje psychoterapeutickou práci o medicínský pohled.
Dosažení egolytického stavu není samoúčelné, nejde o pouhé dobrodružství nebo fascinující prožitek. Je to nejvyšší spirituální stav, v němž vědomí jednotlivce splyne s univerzálním vědomím, chcete-li vesmírnou moudrostí, bohem… Pojmenování jsou nedostačující, každé z nich najde v populaci skupinu lidí, kterou irituje, protože s jeho prosazováním mají spojené jakési špatné zkušenosti.
Splynutí s univerzálním vědomím představuje obrovské posílení bazální důvěry v člověku, která plodí mimo jiné optimismus, víru v dobré konce. Je to výsledek hlubokého vhledu do podstaty existence, tedy do světla, lásky, nevýslovné radosti. Pokud se odehraje na úrovni mimo kontrolu mysli, je velká naděje, že dojde k trvalým pozitivním změnám v chování a prožívání. Člověk se stane velkorysejším, statečnějším, trpělivějším, laskavějším a odolnějším vůči zátěži. Nebude tyto hodnoty hlásat, ale stanou se zjevnou součástí jeho přirozeného prožívání a chování.
Překročení hranice racionální kontroly je velmi náročné. Mnozí lidé jsou přesvědčeni, že duchovní život se odehrává pouze v jejich mysli v podobě manter, modliteb, formulek. Lpění na slovech je pochopitelné. Každý, kdo je požehnán takovým prožitkem, má otevřené srdce a díky tomu silnou potřebu podělit se s ostatními. Jakmile však začne pracovat se slovy, cítí, že žádný obraz, metafora ani symbol nejsou dostatečně přesné.
Pokus o sdílení transpersonální zkušenosti s někým, kdo je stále ještě uvězněn v mysli, naráží na zeď nepochopení, postavenou ze strachu a nedůvěry. Pocítíme však spíše soucit, nikoli pohrdání. Pýcha je neslučitelná s autentickým duchovním stavem. Sdílení s někým, kdo podobnou cestou prošel, je radost. Okamžitě naskočí pocit blízkosti, porozumění. Je to stav, jenž nelze předstírat.
Každý z nás se spontánně ocitl v posvátném prostoru několikrát za život, nikomu to není neznámé. Pozitivní účinek však bývá oslaben následným zpracováním prožitku. Všichni jsme schopni nechat jej v sobě rozkvést, stejně jako ho zničit, zdeformovat, zpochybnit a posléze zapomenout.
MILNÍKY NA CESTĚ K CÍLI
Na prvním místě se musíme utkat s vlastním strachem. Ten je největším nepřítelem veškerého štěstí. Brání nám žít ve svobodě, v lásce, v pravdě. Uzavírá nás, uvrhuje do silného křečovitého napětí, které nás deformuje fyzicky i psychicky. Proto v aktivní egolýze začínáme otevíráním na všech úrovních. Naše tělo se zbavuje svalových a energetických bloků za pomoci kombinace spontánní prožitkové komunikace s hudbou, T'ai-Chi podle Al Huanga a psychospirituální jógy. Důležitý a osvobozující je také intenzivní, uvolněný prožitek fyzické blízkosti, na příklad v objímání s ostatními účastníky i terapeuty.
Práce s hudbou v aktivní egolýze není tanec. Nohy jsou pevně spojené se zemí, vše se přepisuje do nekonečných paží a dokořán otevřené náruče. Otevíráme se hudbě, aby mohla hrát skrze nás. Máme zakryté oči. Nevytváříme choreografii, poddáváme se, necháváme se vést. Přesně tak, jak je to třeba za hranicemi mysli. Po dynamické části uléháme na podložku do otevřené relaxační pozice (savasana) se zakrytýma očima a vše doznívá. Ve všech těchto experienciálních částech metody je mysl plně přítomná v aktuální situaci, aniž by ji ovlivňovala.
Rozpouštění mysli cvičíme také ve vipassana meditaci.
Fyzické otevírání přináší i emocionální osvobození. Uvolňují se spolykané emoce, zakázané, nepoznané. Derou se ven přirozenou, autentickou cestou. Pláč i smích jsou očistné, proudí zevnitř ven, aniž by skrývaly nějaký postranní úmysl. Vztek i strach se konečně mohou projevit bez zábran, aby se čištění dokončilo. Tyto dvě emoce se odbrzdí většinou při práci s hudbou. Hysterické, afektované, předstírané emoce jsou terapeuty bezpečně rozpoznány, není jim dán prostor.
Stejným způsobem pracujeme i s osobním příběhem. Účastníci i terapeuti postupně otvírají své příběhy až do detailů, které nikdy nahlas nepojmenovali. Vztah mezi terapeuty a klienty je oboustranně aktivní, rovnocenný. Naslouchá se srdcem, každý dá vypravěči vědět, v čem se jeho zkušenost shoduje, co mu osvětlilo některé jeho prožitky nebo chování blízkých, jejichž energii ve vyprávění našel. Cílem je žít otevřený příběh beze strachu, že se někdo dozví, co skrývám. Co je odkryto, můžeme žít v pravdě. Pokud je to neobhajitelné, přejdeme do procesu nápravy, hledání jejích možností.
Aktivní egolýza není egocentrická, je exocentrická. Hlavní otázkou, na kterou si každý účastník odpovídá, je: „K čemu jsem dobrý? K čemu se hodím, co mohu světu nabídnout?“. Ve starém paradigmatu byla ústřední opačná otázka: „Co je pro mne dobré, co mám od světa chtít?“ Duchovní cestu považujeme za cestu služby. Proto výsledek každého pobytu není zakotven v dosažení osobního blaha, ale v osobním vyzařování. Hlavní užitek by měli mít mí blízcí a všichni, kdo mě potkávají.
TERAPEUT
Role terapeuta je netradiční. Dynamizuje celý proces, vytváří katartické a psychodramatické momenty za pomoci vlastních autentických pocitů a emocí, které v něm klient vyvolává. Poskytuje bezmeznou lidskou účast. Pojmenovává všechny souvislosti, které díky zkušenosti s metodou jasně identifikuje. Jsou to často nečekaná, neobvyklá spojení, která odkrývají destruktivní síly, oslabující člověka na jeho cestě, nabízejí inspirace k netradičním řešením náročných životních situací.
Etickými ohnisky řešení jsou čest, statečnost, ohleduplnost, vstřícnost, pokora. Terapeut neříká klientům, co chtějí slyšet, neaspiruje na pozici milovaného gurua. Naopak sděluje, co nechtějí slyšet. Otřásá jejich obrannými mechanismy, raději je považován za nepřítele, než by nechal zplanět jediný nosný moment, který může spustit proces vnitřní kultivace. Tyto stresující momenty paradoxně zvyšují odolnost vůči zátěži v každodenním životě.
Minulost v příběhu využíváme hlavně pro informace o kontextu přítomnosti. Nehledáme křečovitě traumata, osvětlující současný neúspěch. Hlavní váha je na zmapování přítomnosti prostřednictvím otázky „Co v současné době nejvíce zaměstnává moji mysl a srdce?". Klienti jsou povzbuzováni k vytváření smysluplných projektů pro blízkou i vzdálenou budoucnost. Každý někam směřuje.
Terapii není možné absolvovat jako pozorovatel, nezúčastněně. Tak dojde jen k nepochopení a zkreslení metody. Jdeme na samou dřeň lidství, k autenticitě. Osobní prožitek je jedinou cestou AE. Zatajení důležitého bodu v příběhu působí destruktivně. Utajování na sebe přitáhne pozornost. Příběh se díky tomu zdá nelogický, žádná řešení se nenabízejí. Může dojít k zacyklení procesu, uvolnění je snadné jen v plné pravdě.
Výcvik v AE trvá dvanáct let formou intenzivní osobní prožitkové práce a koterapie.
STUPNĚ POBYTOVÝCH PROGRAMŮ
1. Pobytové programy jsou odstupňované, i na prvním stupni (Passionata) dostanou účastníci příležitost k hluboké práci a dosažení egolýzy. Proto mnozí dlouholetí klienti bez pohrdání přijedou i na Passionatu, když jim časově vyhovuje. Využívají pobyt s námi k inventuře své současnosti a vyjasnění perspektiv do budoucnosti.
Na úrovni Passionaty se noví klienti seznámí s metodou, osmělují se k prožitkové práci se zakrytýma očima, narážejí na své bloky, předsudky. Příběh těžko otvírají celý. Většinou se zabydlují až poslední den pobytu a litují, že nemohou zůstat déle, protože teď už vědí, jak na to…
2. Dalším stupněm je Cesta, která navazuje právě na onen bod - teď už vím jak. Klienti jsou s metodou obeznámeni, je tu více prožitkové práce a je mnohem intenzivnější. Příběhy se odkrývají do větší hloubky. Tento program je třeba absolvovat vícekrát, dokud nedojde k opravdovému otevření a díky němu k přirozenému plynutí a souznění s hudbou z nejrůznějších koutů světa. Hudbu přestaneme rozdělovat na kategorie "příjemná" a "nesnesitelná", každá nabízí nějakou inspiraci. Vedlejším efektem při takto intimním kontaktu s nejrůznějšími hudebními směry včetně syrových etnických nahrávek je ztráta xenofobních a rasistických tendencí.
3. Následuje Shamanyka, týdenní program, jemuž dominuje celodenní cesta s hudbou za hranice mysli. Na tento program se nelze přihlásit, zveme my jako tým podle míry osvobození v prožitkové práci a příběhu na úrovni Cesty. Každému, kdo zatím není pozván, konkrétně sdělíme, na jakém rozměru metody spolu ještě potřebujeme pracovat, aby mohl plně využít možnosti Shamanyky. Není to ponižující, všichni dobře cítí, kde mají ještě rezervy. Ten, kdo se považuje za připraveného, ač zdaleka není, ještě nezačal.
Na Shamanyku se pozvaní účastníci připravují minimálně měsíc dopředu. Žijí ve speciálním režimu: vegetariánská strava, půsty, meditace, mírumilovnost. První dva dny Shamanyky jsou věnovány přípravě formou Cesty, třetí den jdeme v půstu na velkou cestu. Na rozdíl od holotropního dýchání nepracujeme ve dvojicích, skupina má maximálně osm členů. Každý díky bohatým předchozím zkušenostem s celostní komunikací s hudbou se zavázanýma očima již umí procítit prostor, nepotřebuje trvalou ochranu. Veškerou potřebnou službu obstará tým. Skupina není rozpadlá do dvojic, mnohem více spolupracuje. Účastníci nejsou během procesu omezeni předepsanou polohou. Mohou podle potřeby stát, být v pohybu, sedět i ležet. Proces trvá mezi šesti a deseti hodinami, běží ve vlnách. Nepoužíváme hyperventilaci, díky pečlivé a hluboké přípravě není potřeba. Klienti se díky předchozím zkušenostem, láskyplné atmosféře a pocitu bezpečí spontánně odlepí od mysli. Nalézáme velikou podobnost s cestou otevřenou psychedelickými látkami. Poslední tři dny pobytu jsou určeny integraci, zpracování prožitků a čtení jejich poselství. Také je tu prostor pro dočištění bloků a hluboko uložených strachů, které proces odkryl.
4. Illuminata je verze Shamanyky, při níž jsou účastníci i tým celý týden v půstu. Je určena pokročilým klientům, kteří jsou bez problému schopni držet delší půsty, pochopili rozdíl mezi hladovkou a půstem. Cesta ze hranice racionální kontroly je usnadněna, prožitky jsou hlubší.
5. Zatím nejintenzivnějším programem je Anzara (indiánské slovo, jméno mexického kmene, ohnisko, místo léčivé skrze soucítění). Je určena pro absolventy Shamanyky, příprava je stejná, pobyt podobný. Místo velké cesty v sále našeho centra tráví každý účastník noc v bdělosti, v rozšířeném stavu vědomí sám v přírodě na místě, které si v předchozích dnech vybral. Centrum je v Národním parku České Švýcarsko, kolem je divoká krajina skýtající pestré možnosti na výběr. Cílem je stát se harmonickou součástí noční přírody, která je plná života. Její energie, zvuky a zrakové vjemy i přítomnost mnoha živých bytostí jsou tentokrát tou pravou hudbou. Následují tři dny integrace a citlivých interpretací prožitků. Nikdo neodjíždí domů v rozjitřeném stavu.
Po každém programu jsme klientům k dispozici pro nově vzniklé situace a pocity v každodennosti formou individuálních setkání. Je nám ctí, že k nám jezdí mnozí přátelé již řadu let a naše příběhy se tak proplétají, navzájem inspirují i podporují. Je to div, protože nepořádáme žádné certifikační akce. Výcvik trvá dvanáct let formou intenzivní osobní zkušenosti a koterapie.
Významným efektem je zvýšená odolnost vůči stresu, nezávislost, statečnost. Také tělesné zdraví a osobní vzhled se zdají být čímsi prozářeny… Samozřejmostí je vnímavost vůči životnímu prostředí a smýšlení ve směru hlubinné ekologie.
Aplikaci aktivní egolýzy považujeme za příspěvek ke kultivaci populace. Snažíme se tak oponovat směru psychopatizace společnosti, v níž se každý zabývá pouze sám sebou. Cesta služby druhým a smysluplného života, zakotveného v užitečném díle, je pojistkou proti nesmiřitelným konfliktům a mocenské politice, vedoucí k ohrožení života na planetě.
Efekty aktivní egolýzy:
• Osobní růst, duchovní rozvoj
• Zlepšení vztahů
• Překonání strachu
• Zvládání životních krizí
• Zlepšení rozhodování
• Zvýšení aktivity
• Odblokování psychického i fyzického napětí
• Odstranění nespokojenosti
• Překonání závislostí a špatných návyků
• Zvládání agresivity
• Prohloubení citlivosti
• Zlepšení zdravotního stavu v řadě oblastí
Děkujeme za Váš dotaz.
Pokud bude vybrán, tak se to dozvíte v dalších dílech.
Patricie navazuje na úspěšný rozhlasový pořad Prameny poznání, jež v 90. letech poslouchaly stovky tisíc lidí. Od dubna 2017 doslova oživne v nové verzi, bude totiž vysílán ŽIVĚ na Facebooku OD 25.4. KAŽDÉ ÚTERÝ VE 22 HODIN.
Všechny díly budou samozřejmě k dispozici i ze záznamu , jak na Facebooku, tak zde na webu.
Předpokládaná délka pořadu je kolem 20 minut.
V závěru vysílání Patricie zodpoví některé dotazy k tématu z chatu.
Ty, jež se nedostanou do vysílání, zodpoví písemně osobně.
V nové podobě nepůjde o meditaci, ale inspirativní promluvu s prvky meditace.
První vysílání - úterý 25.4. ve 22 hod.
VÝZNAM ROZŠÍŘENÝCH STAVŮ VĚDOMÍ PRO KVALITU ŽIVOTA
V současné době jsou různé cesty za hranice běžného vědomí populární. Přehlíží se však význam eticky čistého kontextu takového procesu, poctivé dlouhodobé přípravy, poučeného průvodce a kvalitní integrace prožitku. Poutníci se proto málokdy dotknou skutečných hlubin poznání a nemohou plně využít cesty k pravé transformaci osobnosti ve smyslu osvobození od strachu, závislosti a egocentrismu.
Druhé vysílání - úterý 9.5. ve 22 hodin
AKTIVNÍ EGOLÝZA – ORIGINÁLNÍ METODA OSOBNÍHO RŮSTU
Patricie přestaví svoji metodu psychoterapeutické práce ve smyslu úzké osobní spolupráce s klientem, hluboké lidské účasti a zpětných vazeb bez přetvářky s využitím stavů rozšířeného vědomí. Cílem AE je náhled klienta na jeho životní příběh v širokém, transpersonálním kontextu, stanovení budoucích cílů, vedoucích ke smyslu a plnému využití osobního potenciálu. AE se snaží kultivovat populaci k vzájemné spolupráci, citlivé vnímavosti, ohleduplnosti a vlídné, konstruktivní komunikaci nejen v osobním životě, ale i v celospolečenském rozměru. Základem je praktická spiritualita všedního dne jako léčivý rozměr lidské existence.
Třetí vysílání - úterý 16.5. 2017
NALEZENÍ OSOBNÍHO SMYSLU
Často slýcháme stížnosti na život bez smyslu, na práci bez naplnění a ohodnocení, na nevyhovujícího partnera, na nepovedené děti, na nedostačující finanční situaci... Výčet by mohl být jistě delší. Ze všech takových výroků vyplývá, že najít smysl osobního příběhu není snadné. S Patricií se můžete zamyslet nad základními dimenzemi vašeho současného života a odhalit reálné možnosti jeho smysluplného naplnění. Také tu najdete hlubokou analýzu příčin existenciální frustrace a inspirativní východiska z ní. Materiální a duchovní hodnoty, jejich hierarchie v osobním životě mají zásadní vliv na stav duše.
Čtvrté vysílání - úterý 23.5.2017
TOXICKÉ MYŠLENÍ – HLAVNÍ ZDROJ PSYCHICKÝCH PROBLÉMŮ
Patricie začala jako první používat slovní spojení „toxické myšlení“ v kontextu psychopatologie. Odhaluje ničivé mentální stereotypy, jimiž se lidé dokáží uvěznit v pocitu bezvýchodnosti a zoufalství, v úzkostech, vztahovačnosti, žárlivosti... Poukazuje na skutečnost, že jedině transpersonální psychologie disponuje nástroji, jejichž použitím se strádající může osvobodit. Vzhledem k tomu, že současná psychologie a psychiatrie duchovní rozměr ignorují, jsou bezmocné vůči toxickému myšlení pacientů. Snaží se je přeprogramovat jako laboratorní zvířata, nebo je ještě více intoxikují, aby zastavili myšlení jako takové.
Páté vysílání - úterý 30.5.2017
DRUHY MEDITACE LÉČÍCÍ TOXICKOU MYSL
Jediná přirozená cesta, jak obnovit psychické zdraví, nabourané stereotypy toxického myšlení, je meditace. Nejde však o techniky, při nichž se pracuje s aktivní myslí (člověk se vnitřně programuje, uklidňuje za pomoci slovních formulek či direktivního mluveného slova). Čistá meditace je prastará technika, má řadu podob, všem je však společné soustředění na dech, jeho procítění a naprosté očištění a vyprázdnění mysli. V meditaci jsme u samé podstaty bytí, čas nemá nad námi vládu, harmonizujeme sebe i okolí, s hlubokým vděkem prociťujeme dar života. Na nejvyšší úrovni meditace se spojujeme s univerzálním vědomím, oprošťujeme se od egocentrického prožívání. Naučit se opravdu meditovat je velmi náročné, vyžaduje to pokoru, trpělivost, hlubokou důvěru k moudrosti spontánní duchovní cesty.
Šesté vysílání - úterý 6.6.2017
ÚZKOST A SPIRITUALITA
Úzkostné stavy, panické ataky, nespavost patří ke smutným průvodcům člověka světem nové doby. Jejich spouštěčem je již dříve zmíněné toxické myšlení. Hlavním znakem je tu krize spirituality, mnohdy až povýšení sama sebe na božskou úroveň. Takový člověk není ochoten prožít jedinou situaci, kterou by nemohl mít pod kontrolou, svým chováním a totálním soustředěním na vlastní pocity tyranizuje své nejbližší. Druhým extrémem jsou osoby, jež prožívají samy sebe jako slabé, bezbranné, věčně a vším ohrožené, bezmocné. Patricie doloží konkrétními příklady jak nenápadně dochází ke krizi spirituálních hodnot a vstřícnosti ve vztazích. Nabídne inspirace pro léčbu úzkostí přirozenou cestou. Hlavním předpokladem úspěchu je tu rozhodnutí úzkostného člověka k aktivní spolupráci s terapeutem a hlavně se životem.
Sedmé vysílání - úterý 13.6.2017
ZÁVISLOSTI A SPIRITUALITA
Moderní doba se v léčbě závislostí na návykových látkách soustředila na drogy samotné a jejich specifika, neřeší však podstatu smrtícího psychického principu závislosti. Ten postihuje každého. Základem osobního růstu je na prvním místě zmapování závislostí a jejich překonání. Týká se to i vztahů, materiálních hodnot, úspěchu apod. Zakotvení v nadosobních dimenzích, vnímán širokého kontextu osobního příběhu, to jsou východiska na cestě k nezávislosti. Bez ní není svobody. Patricie poukáže na moc živé každodenní spirituality jako vnitřní síly, nepřekonatelné destrukcí.
Osmé vysílání - úterý 20.6.2017
VÝCHOVA DĚTÍ A SPIRITUALITA
Výchova dětí je nejcitlivějším ukazatelem míry egocentrismu a duchovní gramotnosti rodičů. V plné síle se projevují v prvních třech letech života dítěte. Otcové nejsou bezmocní, najdou zde řadu důležitých inspirací. Matky určují hlavní výchovný program, neuvědomují si však mnohdy, že budují především pocit dítěte ze života a světa: Je svět bezpečné nebo nebezpečné místo? Mohu mít radost z obtěžování okolí? Jsem neomezeným vládcem vesmíru nebo otrokem matky velitelky? Je svět místo, kde se o mě nikdo nezajímá, hlavní energie nejbližších je netečnost, jsem jen na obtíž? Nabízejí se tisíce dalších otázek. Na mnohé z nich se Patricie pokusí odpovědět svým nekonformním způsobem, opírajícím se o náhled na vnitřní život a hloubku duchovního zakotvení všech zúčastněných ve výchovném procesu.
Deváté vysílání - úterý 27.6.2017
EMOCIONÁLNÍ KRIZE
Ve světě lidí, zabývajících se spiritualitou, je oblíbený termín „psychospirituální krize“. Mnohdy za ni považují i běžné psychické krize, které mohou mít také velmi dramatický průběh. Patricie je označuje termínem „emocionální krize“, aby poukázala na nepřítomnost duchovního rozměru. Vysvětluje a na konkrétních příkladech demonstruje povahu emocionálních krizí a jejich možnou léčbu. Psychospirituálním krizím se bude věnovat v pořadech na konci roku, zde jen ukazuje rozdíly a věnuje se emocionálním krizím. Oficiální psychiatrické a psychologické přístupy řeší všechny krize stejnými postupy.
Desáté vysílání - úterý 4.7.2017
UMĚNÍ ODPOČÍVAT
Poslední vysílání před prázdninami je zamyšlením nad možnostmi odpočinku v letním čase. Přináší inspirace ke sblížení s přírodou, vesmírem, osvobození od civilizačních zlozvyků, posílení fyzické i psychické kondice. Patricie se tu také zamýšlí nad způsoby trávení dovolené, jejich přínosem či ohrožením soudržnosti rodiny nebo partnerského vztahu. Zabývá se pasivním odpočinkem, který je v moderní době preferován, přináší však více oslabení než užitku. Nabízí dobré typy na neobvyklé způsoby trávení dovolené. Pro každý typ osobnosti a rodiny nachází originální možnosti.
Virtuální přednášky
Náhradní on-line verze přednášek, které se měly konat v Městské knihovně v Praze.
Léčba vztahů
Nejnovější série inspirací k pročištění a prosvětlení vztahů.
Karanténa
Krátká zamyšlení k aktuálním tématům, která vznikala během karantény
na jaře 2020.
Patricie přibližuje metodu aktivní egolýzy a prezentuje její principy
na praktických příkladech z dotazů klientů.
Pořady
Záznamy pořadů a akcí.
Ostatní
Prezentace, propagační videa, ostatní...
Chyba 404: Stránka nenalezena
Omlouvám se, ale stránka kterou jste chtěli navštívit již na tomto serveru neexistuje. Zkuste si vybrat nějakou jinou vhodnou.
Může to být způsobeno tím, že jsem změnila adresu na
www.patricieanzari.cz
Děkujeme za zaslání přihlášky.
Kopie Vám bude zaslána na Váš email.
Těšíme se na setkání!
Děkujeme za Vaší objednávku.
Kopie Vám bude zaslána na Váš email.
Zboží Vám zašleme během pár dní na dobírku.
Děkujeme za Vaší objednávku.
Kopie Vám bude zaslána na Váš email, kde budou uvedeny pokyny k platbě.
Zboží Vám zašleme po připsání platby na náš účet.
Děkujeme za Vaši objednávku a platbu.
Pokyny ke stažení zakoupených médií najdete v mailu.
Pokud jste kupovali zboží, které je nutno zaslat, bude obratem odesláno.
(autorkou a protagonistkou všech projektů je Dr. Patricie Anzari)
Autorem fotografií je Václav Sojka QEP
Ložnice vpravo
Panoramatický pohled na vesnici
Severovýchod
Schody Jirky Peterky
Koupelna II.
Večer II.
Krajina kolem Rynartic
V nebi
Phytostegia Virginiana
Jídelna
Tajemná chaloupka
Ložnice vlevo
Privát Patricie
První dojem
Pohled z druhé strany
Schody III.
Kouzlo II.
Koupelna I.
Ložnice nad jídelnou
Pohled na jihovýchod
Romeo hlídá
Kouzelný domeček
Portrét
Schody II.
Jihozápad
Kouzlo detailu
Pohled k jihu
Východ
Sever
Večer
Klenba
Nadační fond Herba Magica
byl založen v roce 1994 PhDr. Patricií Anzari, CSc.
Nadační fond podporuje činnosti související s metodou aktivní egolýzy ®.
Účelem nadačního fondu je:
• humanitární pomoc a péče úzce související se školstvím a vzděláváním
• podpora a pomoc subjektům, které pořádají programy osobního růstu a duchovního rozvoje, zejména metodou aktivní egolýzy ®
• podpora vědecké, literární, nakladatelské a vydavatelské činnosti v oblasti transpersonální psychologie, zejména se zaměřením na metodu aktivní egolýzy ®
• podpora všech forem spolupráce v oblasti rozvoje ekologických aktivit a činnosti souvisejících
• vyvíjí činnost na celém území ČR a spolupracuje s obdobnými zahraničními institucemi v celém světě
Zájemci o individuální psychoterapii metodou aktivní egolýzy ® nebo o účast na pobytovém programu v Centru Rynartice, kteří jsou sociálně znevýhodněni či v těžké ekonomické situaci, mohou požádat o finanční příspěvek z nadačního fondu.
Vyplňte prosím formulář žádosti (ke stažení níže), přiložte potřebná potvrzení a zašlete vše emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Na této adrese také zodpovíme vaše případné dotazy.
Přispěvatelé mohou své dary zasílat na níže uvedený účet u Fio banky, a.s.
Dosavadním dárcům ze srdce děkujeme!
Vážení dárci, pokud máte zájem o vystavení potvrzení o bezúplatném plnění (dříve potvrzení o daru), zašlete na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. své jméno a poštovní adresu (případně IČ, DIČ). Potvrzení vystavujeme automaticky od částky 1000 Kč/rok, pokud jsou nám známy údaje o dárci.
Nadační fond Herba Magica
ředitelka NF: Jana Švestková
sídlo: Jetřichovice, Rynartice 80, okres Děčín, PSČ 407 16
IČ: 604 37 553
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Číslo účtu: 30037111/2010
Fio banka, a.s.
Děkujeme ředitelce nadačního fondu Janě Švestkové za skvělou práci a nezištnou pomoc!
PhDr. Patricie Anzari, CSc. je přední představitelkou transpersonální psychologie v České republice s třicetiletou psychoterapeutickou praxí. Je autorkou kompaktní psychologické teorie, zaměřené na přerod lidstva v novém tisíciletí. V letech 1990 - 97 vysílala na rozhlasové stanici Praha velmi populární pořad Prameny poznání, stejně se jmenuje i její kniha, která stále vyvolává nadšené ohlasy napříč generacemi. Je velmi charismatickou osobností, přednášky jsou strhující, její projev je jazykově vybroušený, pohotově vtipný.
PŘEDNÁŠKY
délka přednášky je cca 1,5 - 2h
Léčba smíchem
Netradiční psychologický pohled na důležité životní události a situace v humorném podání přední představitelky transpersonální psychologie. Posluchači budou mít příležitost k získání nadhledu, odvahy a optimismu. Okusí léčivou moc smíchu a získají praktické inspirace k překonávání životních překážek a těžkostí.
Krize jako šance
Inspirace ke změně postoje k životním krizím, jejich konstruktivní zvládání. Příklady krizí v osobním příběhu a východisek z nich. Krize typické projednotlivé věkové skupiny.
Duchovní očista
Inspirace pro jedince, skupiny i společnost k obrodě moudrého lidství.
Pilíře živé spirituality (Ohleduplnost, Velkorysost, Smíření)
Spiritualita je v této přednášce nabízena jako nedílná součást každodennosti. Duchovní praxí je kvalita způsobů chování a komunikace v běžném životě, nikoli blouznění či hra na nadpřirozené schopnosti. Živoucí láska je uskutečnitelná bez ohledu na vyznání či filozofické přesvědčení každého z nás.
Rozšířené stavy vědomí jako cesta osobního růstu
Zpráva o zkušenostech z psychoterapeutické praxe, kazuistické příklady, připomínka zapomenutého významu této stránky vědomí.
Psychospirituální krize nebo duševní choroba?
Zpráva o převratném přístupu k léčbě duše metodou psychiatra J.W. Perryho, přímého žáka C.G.Junga. Patricie jako jeho žačka navazuje na odkaz Dr. Perryho osobitým pojetím této problematiky.
Matka a otec - démoni či andělé strážní?
Vylétání z hnízda a jeho vliv na kvalitu dospělosti.
O rituálu rodičovského požehnání, o transformaci rodičovské role v dospělosti dětí, o životních cyklech a pilířích na cestě ke zralosti a moudrosti. Význam velkorysosti a smíření pro kvalitu mezilidských vztahů.
Kudy chodí duše, když spíme?
Netradiční výklad snů.
Funkce snu v psychickém i spirituálním prostoru osobnosti, interpretace snu jako obrazu, výzvy či procesu očisty. Inspirováno Jungem a třicetiletým setkáváním Patricie s lidskými příběhy i sny.
Posluchači si mohou přinést popis snu a dát ho anonymně k dispozici k výkladu.
Partnerské vztahy na rozcestí
Netradiční pohled na krizi klasické rodiny a partnerských vztahů. Proměna mužské a ženské role, krize sexuality a rodičovství...
Tajemství komunikace mezi mužem a ženou
Na toto téma vyšly knihy, bylo vytvořeno mnoho teorií a vzniklo mnoho konfliktů. Na zdánlivě neřešitelné téma se zde podíváme očima obou táborů a pojmenujeme hlavní zdroje nedorozumění.
Tajemství lidské sexuality
Praktické inspirace pro muže i ženy. Neobvyklý pohled na hojně probírané téma. Málo známé skutečnosti o podstatě ženské sexuality, inspirace pro obohacení mužského prožívání v této oblasti. Specifika sexuality různých věkových kategorií.
SEMINÁŘE
délka semináře je cca 6-7 hodin včetně přestávek
Malá univerzita sebepoznání
Unikátní příležitost k malé osobní inventuře pod vedením Patricie.
Pestrý a intenzivní seminář, který mimo jiné obsahuje také praktické metody pro sebepoznání a revizi osobního příběhu.
Vnitřní svoboda
I v nejtěžším žaláři může být člověk nekonečně svobodný. Seminář předestírá účastníkům možnosti a praktické inspirace k vybudování odolnosti vůči stresu a těžkým životním překážkám.
Cesta do hlubin mužské duše
Seminář pro ženy.
Seminář je věnován prevenci rozvodovosti a krizí rodinného života. Nabízí velmi zajímavé a praktické informace o zvláštnostech vnímání, prožívání a citového života mužů. Budou zde nabídnuty konkrétní postupy při řešení krizí a nedorozumění. Účastnice mohou přinést v písemné podobě anonymní příběh či popis situace, kterou by rády řešily.
Cesta do hlubin ženské duše
Seminář pro muže.
V praxi partnerského poradenství se stále více setkávám s mužskou neochotou zabývat se pocity žen, protože jsou pro ně moc složité. Mnohá partnerství končí proto, že muži používají "osvědčené" komunikační i intimní techniky, jde však o muži vytvořený mýtus, který vůbec nefunguje. Seminář je příležitostí ke skutečnému pochopení ženské psychiky a potřeb. Nabídne řadu praktických inspirací k otevření ženské náruče i zkrocení zlé ženy.
Další možná témata:
- SUPERVIZE PRACOVNÍCH KOLEKTIVŮ
- MEZILIDSKÁ KOMUNIKACE
- PŘEKONÁVÁNÍ STRESU
- ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL, PSYCHOHYGIENA
- ZVÝŠENÍ PSYCHICKÉHO VÝKONU
- SEMINÁŘE "NA MÍRU" PODLE PŘÁNÍ A POTŘEB ZADAVATELE
PŘEDNÁŠKOVÉ CYKLY
CYKLY LZE OBJEDNAT JAKO CELEK, KAŽDÁ Z PŘEDNÁŠEK VŠAK MŮŽE BÝT NABÍDNUTA SAMOSTATNĚ. I V RÁMCI CYKLU JSOU KOMPONOVÁNY TAK, ABY POSLUCHAČ, KTERÝ NESLYŠEL PŘEDCHOZÍ DÍLY, MĚL PLNOHODNOTNÝ ZÁŽITEK.
Individuální terapii poskytují:
PhDr. Patricie Anzari, CSc.
autorka metody Aktivní Egolýza®
Jitka Dytrychová, DiS.
diplomovaná terapeutka AE®.
Každý nový klient absolvuje úvodní sezení s Jitkou. Obsahem je zmapování osobního příběhu a témat k terapii, stanovení terapeutického plánu.
Objednávat je možné telefonicky na tel. 604 294 034, kde vám také rádi poskytneme bližší informace.
BEZ PLATBY PŘEDEM NEREZERVUJEME MÍSTO V KALENDÁŘI! Děkujeme za pochopení.
Kontraindikací pro spolupráci je souběžná jiná psychoterapeutická, psychiatrická a psychofarmaceutická léčba.
Důvodem je etická zásada nevstupovat do prostoru jiného terapeuta. Odmítáme kombinovat náš přístup s dalšími vnějšími vlivy, které ovlivňují klientovo prožívání včetně souběžného absolvování různých workshopů osobního růstu, módních technik, návštěv dalších terapeutů apod. Nemohli bychom vzít odpovědnost za výsledky léčby.
Vytváříme pro pacienta silné, bezpečné zázemí, nabízíme hluboké vcítění a zároveň škálu nekonvenčních, přirozených zpětných vazeb. Podporujeme klientovy sebeléčebné tendence, důvěru ve vlastní schopnosti i sílu, nevytváříme vztah závislosti, ale rovnocenné spolupráce. Pro klienta je to náročné, protože Aktivní egolýza® jde hodně do hloubky, destruuje pýchu a egocentrismus, což nikdy není bezbolestné. Tento přístup se nehodí pro zájemce, kteří odmítají aktivní spolupráci a chtějí zatajovat části svého příběhu.
Zcela nevídaným přepychem je tu skutečnost, že klient v individuální péči má možnost využití telefonického kontaktu s terapeutem 24 hodin denně v případě potřeby řešení závažných stavů či situací. Efekt spolupráce je tím posílen. Tato služba nesmí být zneužívána.
Proces je to dramatický a silný, intenzivní psychoterapie trvá měsíce, nikoli roky. Následně je moudré využít možnosti bilančních a korektivních setkání alespoň dvakrát do roka, aby výsledek spolupráce nezplaněl, aby další vývoj neztratil pozitivní směr.
Psychoterapeutické sezení trvá 120 minut. Délka základní terapie je pět sezení, interval mezi jednotlivými schůzkami je dva až tři týdny. V každém případě je třeba, aby péče byla ukončena po vzájemné dohodě. V ostatních případech nemůže terapeut stát za výsledkem své práce.
V případě parciálních problémů v oblasti vztahů, výchovy, profese apod. může postačit i jediná konzultace.
Patricie nabízí terapii také v anglickém a francouzském jazyce.
Jitka nabízí terapii také v anglickém a německém jazyce.
Jitka Dytrychová, DiS.
- individuální psychoterapie
- informace k pobytovým programům, přihlášky, platby
- objednávky eshop
tel.: +420 604 294 034
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Patří k nejvýraznějším osobnostem transpersonální psychologie a psychoterapie. Jejím hlavním zaměřením je hluboká práce s osobním příběhem klienta, jeho osvobození od psychických, emočních, energetických a spirituálních bloků. Rozvinula zcela originální metodu náročné, otevřené a citově spontánní partnerské spolupráce klienta s terapeutem. AKTIVNÍ EGOLÝZA se dotýká všech rozměrů lidského příběhu, je aplikována individuální i skupinovou formou. Směřuje k důvěře ve vlastní sílu, k nezávislosti, statečnosti, vděku za život a nalezení smyslu. Prohloubuje empatii, vstřícnost a optimismus, oslabuje egocentrismus.
Patricie se narodila v roce 1954 v Praze. V čase dospívání na konci šedesátých let působila jako písničkářka, skladatelka originálních protestsongů s duchovní symbolikou, doprovázela mše, vystupovala v divadlech malých forem. Přes obstrukce komunistického režimu, jehož byla otevřenou odpůrkyní, vystudovala obor psychologie na Univerzitě Karlově. V Psychologickém ústavu Akademie věd absolvovala interní aspiranturu. Rigorózní i disertační práci věnovala tématu efektivity psychoterapie. Během studia absolvovala pětiletý individuální psychoterapeutický výcvik ve Výzkumném ústavu penologickém v Praze u doc. MUDr. Vladimíra Doležala, DrSc., zároveň psychodrama u Zuzany Kočové, herečky a v šedesátých letech ředitelky experimentálního divadla Maringotka.
Na podzim v polském revolučním roce 1980 působila v rámci aspirantury dva měsíce na Varšavské univerzitě, kde získala nesčetné inspirace pro svůj nekonformní přístup k oboru jak z oblasti politologie a filosofie (Adam Michnik), tak z oblasti experimentálního divadla (Jerzy Grotowski, Józef Szajna, Akademia Ruch).
Po aspirantuře pracovala dva roky v diagnostickém ústavu pro mládež, poté až do konce osmdesátých let v OÚNZ v centru Prahy jako psycholog na dětské psychiatrii a v jeslích. Kromě diagnostiky se zabývala individuální i rodinnou terapií. Díky této praxi se dodnes věnuje klientele všech věkových skupin. Pro zdravotnictví vytvořila koncepci centra preventivní psychoterapie pro těhotné ženy a pacienty, jejichž onemocnění vyžaduje změnu životního stylu (např. diabetes, onkologická onemocnění apod.).
V druhé polovině osmdesátých let vycestovala soukromě do USA, kde mimo jiné absolvovala několik týdnů intenzivního studia v Esalenu, kalifornské kolébce světové humanistické a transpersonální psychologie. Jejími učiteli byli Stanislav Grof, Ram Dass, David Steindl-Rast, Chungliang Al Huang, Jack Kornfield. Hlavním učitelem, který nejsilněji ovlivnil její psychoterapeutický přístup, byl přímý žák C. G. Junga, americký psychiatr John Weir Perry, autor převratné léčebné metody psychóz bez medikace. Dlouholetým učitelem, průvodcem a přítelem byl také Tom Taussig, transpersonální terapeut, který jí zprostředkoval kontakt se všemi jejími americkými učiteli.
V roce 1988 iniciovala vznik tajného výcviku v holotropním dýchání v Čechách (má certifikát na tuto metodu, využívá ji však jen jako inspiraci, vytvořila vlastní verzi přírodní cesty ke stavům holotropního vědomí). Čtyři roky spolupracovala úzce s Marií Grofovou, matkou S. Grofa, formou společných workshopů. Stála u zrodu transpersonální psychologie v Československu, organizovala první Grofovu přednášku na Univerzitě Karlově v Praze v prosinci 1989.
V letech 1990 až 1997 vysílala v Českém rozhlase svůj meditativní pořad Prameny poznání, který byl velmi oblíbený stovkami tisíc posluchačů. Na vlastní náklady pořádala po celé republice jejich setkání. Všichni výše zmínění američtí učitelé vystoupili v jejím rozhlasovém pořadu.
V tomto období pracovala s velkými skupinami (60-80 osob) na zámečku v Liblicích. Pobyty trvaly 4 - 7 dní. Hlavním cílem těchto setkání bylo otevření, překonání strachu, rozšíření perspektivy vnímání vlastního příběhu. V průběhu 90. let se pomalu ztrácela porevoluční euforie, o niž se programy opíraly. Skupiny se začaly zmenšovat a práce s osobním příběhem účastníků se prohlubovala. Ti, kteří se nechtěli zabývat osobní zodpovědností, zmizeli v ezoterických vodách.
Ve své čajovně v Praze realizovala čtené divadlo s předními herci, hlavně s Janem Potměšilem, který s ní osm let spolupracoval také jako koterapeut. Založila hudební trio, které divadlo živě doprovázelo, hudbě dominoval její zpěv. Vydala pět hudebních CD, řadu meditací.
V roce 2002 otevřela v Rynarticích v Českém Švýcarsku centrum pro skupinovou práci. V té době byla její práce již natolik intenzivní a hluboká, že se skupiny zmenšily na minimum (nejdříve dvanáct, nyní osm osob). Podle intenzity odstupňované typy programů lze absolvovat ve víkendových nebo týdenních pobytových programech. Od roku 2022 přestala pořádat programy pro nováčky, do pokročilejších skupin integruje jednotlivce, kteří nejdříve absolvují individuální péči.
Individuální, rodinnou a partnerskou terapii provozuje v pražské ordinaci spolu se svou kolegyní, absolventkou dvanáctiletého výcviku v Aktivní egolýze, Jitkou Dytrychovou.
Patricie se do hloubky se zajímá o spiritualitu přírodních národů (američtí indiáni, Sámové, novozélandští Maorové, Austrálci, Tuaregové). S mnohými se osobně setkala na svých cestách.
Je autorkou knih Prameny poznání (Herba magica 199...) a Dodušemluvy (Eminent 2018)
Řadu let pravidelně přispívala do časopisu Regenerace osobitými esejemi, rozhovory se zajímavými osobnostmi a obsáhlejšími články na důležitá témata.
Od roku 2007 žije trvale v Rynarticích. Život v přírodě ji znovu přivedl k poezii a psaní krátkých literárních útvarů.
Hovoří plynně anglicky a francouzsky, svou práci představila i v USA, Francii, Německu, Dánsku a v roce 2010 v Austrálii.
Po celé roky jako součást své psychoterapeutické práce propaguje zdravý životní styl, ekologické myšlení a chování. Podařilo se jí odradit více než tisíc kuřáků od smrtícího zlozvyku. Mnoho lidí pod vlivem spolupráce opustilo nebo výrazně omezilo konzumaci masa. Dům v Rynarticích je inspirací pro ekologickou ohleduplnost - je vytápěn tepelným čerpadlem, na střeše sálu jsou dvě solární elektrárny, zahrada je přírodní.
Patricie je autorkou celistvé psychologické koncepce zaměřené na kultivaci lidského chování a prožívání v novém tisíciletí. Ve výsledcích své dosavadní cesty k poznání se přiblížila podobným závěrům, ke kterým dochází kvantová fyzika. Duch je nezávislý na čase, osvobozené vědomí na jeho křídlech může přeletět všechny hranice lidského poznání. Svým vědomím, myšlením a konáním ovlivňujeme nejen svůj příběh, ale i kvalitu vývoje lidstva. Základním kamenem je zakotvení v nepomíjivých hodnotách - pravdě, lásce, svobodě a statečnosti.