PhDr. Patricie Anzari, CSc.

Centrum nabízí nádherný sál pro práci, kde má každý účastník k dispozici relaxační matraci a přikrývku.

Čisté a jednoduché ložnice pro 4-5 osob jsou vybaveny klasickými pohodlnými matracemi a ložním prádlem. Počet účastníků je limitován počtem 12. Koupelny jsou krásné, teplá voda bez problémů, toalety jsou čtyři.

Strava je bezmasá, velmi pestrá a chutná, je jí dostatek. Není vhodné vozit si potraviny s sebou. Ani sladkosti nebudete potřebovat doplňovat, pečeme domácí moučníky.

Pro všechny pobyty platí

PŘÍSNÝ ZÁKAZ KOUŘENÍ,

KONZUMACE ALKOHOLU

A DALŠÍCH NÁVYKOVÝCH LÁTEK!!!

Prosíme naléhavě, abyste už týden před programem nejedli maso!!!

Je to především ve vašem zájmu, neboť budete vnímavější, snáze se vám bude vstupovat do hlubin prožitkové práce. V praxi se potvrdilo, že účastníci, kteří toto doporučení nedodržuji, nedostanou se v naší metodě dostatečně hluboko. Důvody jsou také ekologické, objekt se nachází v chráněné krajinné oblasti a čistička vám bude vděčná, když se nebude muset potýkat se zbytečnou zátěží.

DOPRAVA

se dá snadno zorganizovat jako pohodlná a levná. Můžete-li použít osobní auto, prosíme, abyste nám to co nejdříve sdělili. Napojíme na vás další účastníky, kteří se chystají přijet ze stejného směru. Cestou je posbíráte, podělíte se o náklady na pohonné hmoty. U objektu nebude parkovat přebytek aut, nikdo nemusí stíhat spoje. Setkání se souputníky již před programem vám dává příležitost začít s prací na sobě dříve (ochota podělit se o své pohodlí na jedné straně, míra ohleduplnosti a vděku k majiteli auta na straně druhé). Pokud vám nenajdeme vůz, lze se domluvit na dopravě z Děčína s námi. Do Děčína vede železniční koridor, autobusové spojení je také dobré. Z Děčína vás dovezeme autem, do Rynartic jede jen jeden autobus denně.

Objekt se nachází v obci Jetřichovice, části Rynartice, č.p. 80. Je to na kraji obce, přímo v srdci nejkrásnější přírody.

Pro jasnější představu o dosažitelnosti Rynartic

Cesta z Prahy do Rynartic autem přes Českou Lípu

Cesta z Prahy do Rynartic autem trvá něco málo přes dvě hodiny. Jedna trasa vede z Prahy Černého Mostu na Mladou Boleslav, Českou Lípu, Nový Bor.

Podrobnější popis cesty z Nového Boru do Rynartic:

Rychlejší a pohodlnější cesta, kterou vám navigace nenabídne, vede z Nového Boru po E 442 do Svoru, odtud po silnici č. 9 (směr Rumburk) do Jiřetína pod Jedlovou, dále na kruhovém objezdu po silnici 264 směr Chřibská do Rybniště, tam na 263 do Chřibské, odtud malá silnička značena do Jetřichovic. Přijedete od Chřibské na počátek vesnice Jetřichovice- Rynartice. Hned za cedulí s označením obce se dáte po prašné cestě doleva, po pravé ruce po pár metrech dům č. 80 - jste na místě.

Cesta z Prahy do Rynartic autem přes Ústí n. L. a Děčín

Cesta z Prahy do Rynartic autem přes Ústí n. L. a Děčín trvá také přes dvě hodiny.
Z Prahy vyjedete na Teplickou (D8), která není dostavěna a končí odbočkou na Lovosice. Dále se držíte ukazatelů na Ústí nad Labem a Děčín. Dojedete k Labi, po jeho břehu jedete až do Děčína. V DC kruhový objezd u velikého Tesca (první, na který narazíte). Vyjedete na silniční most, který vidíte před sebou (po vjezdu na kruhový obj. je to 2. exit). Na konci mostu je odbočka na Českou Kamenici, Liberec. Po ní se napojíte na výpadovku stoupající do kopce. Opět minete OMV (po levé ruce) a za ním v kopci uvidíte odbočku "Jetřichovice". Po ní vjedete do obce Ludvíkovice, pokračujete stále na Jetřichovice přes Srbskou Kamenici (tam pozor, držte se jetřichovického směru, ať nejedete na Růžovou). Další obec je Jetřichovice-Všemily, pak Jetřichovice, ukazatel na směr "Chřibská" (hned po vjezdu do Jetřichovic). Tato silnice vás po cca 1km dovede do obce Jetřichovice-Rynartice. Projedete ji celou, před cedulí, ukončující obec, je v zatáčce neasfaltová odbočka vpravo, po pár metrech spatříte po pravici č. 80.

DOPORUČENÁ VÝBAVA

Toaletní potřeby včetně ručníku.
Přezutí do domu, pokud potřebujete do sálu boty na pohyb, měly by mít tenkou, světlou podrážku. Většinou lidé dávají přednost pouze silnějším ponožkám. Podlaha je vyhřívaná.
Pohodlnou turistickou obuv a oblečení (o přestávkách je čas na zkoumání okolní přírody).
Dostatek oblečení na převlékání po zpocení při pohybu v sále.
Nutný je bavlněný šátek na zakrytí očí.
Pro noční chození na toaletu je vhodná malá kapesní svítilna.

Prosíme, abyste včas zaslali vyplněnou a podepsanou přihlášku se zdravotním dotazníkem pro našeho lékaře. Programy jsou důsledně preventivní, nejsou vhodné pro psychicky nemocné lidi, ani pro závažně fyzicky nemocné.

Před programem Passionata je třeba přečíst knihu PRAMENY POZNÁNÍ, je to důležité uvedení do kontextu naší společné práce. Seznámíte se tak s pojetím a filosofií Patricie, o niž se program opírá.

PŘIVEZTE S SEBOU NEBO JEŠTĚ LÉPE POŠLETE PŘEDEM PATRICII MAILEM SVŮJ OSOBNÍ PŘÍBĚH!

(na zpracování osobního příběhu se vztahují podmínky ochrany osobních údajů, více ZDE)

Zpracujte ho pokud možno na počítači jako chronologicky uspořádaný souhrn nejdůležitějších událností vašeho života. Pište pouze heslovitě - například:

...15 let: s rodiči odjezd do Afriky (tatínek tam pracoval). Pobyt trval 3 roky.

15 - 18 let: studium na anglické střední škole v Johannesburgu. Málo kamarádů, pocit izolace.

17 let : první láska. O rok starší chlapec z Holandska. Trvala rok, po návratu do Evropy jsme se už nesetkali...

Na závěr stručně odpovězte na otázku:

Co nejvíce zaměstnává mé srdce a mysl v současné době?

Nejde o hledání problémů za každou cenu, ale o konkrétní témata, která právě žijete.

Tento elaborát velmi zintenzivní a urychlí práci s osobním příběhem během programu.

Pokud se do Rynartic vrátíte na další pobyty, budete toto životní schéma průběžně aktualizovat a doplňovat.